تعمیرونگهداری موتورخانه
تعمیرونگهداری موتورخانه ، نگهداری تاسیسات ،سرویس و نگهداری تاسیسات ،سرویس و نگهداری موتورخانه
تعمیرونگهداری موتورخانه
تعمیرونگهداری موتورخانه ، نگهداری تاسیسات ،سرویس و نگهداری تاسیسات ،سرویس و نگهداری موتورخانه
تعمیرونگهداری استخر
تعمیرونگهداری استخر
تعمیرونگهداری برق
تعمیرونگهداری برق
previous arrow
next arrow

تعمیر و نگهداری تاسیسات موتورخانه

تعمیر و نگهداری موتورخانه
تعمیر و نگهداری تاسیسات موتورخانه بسیار مهم است تا عملکرد صحیح و بهینه‌ای از آن حاصل شود.

برای تعمیر و نگهداری تاسیسات موتورخانه، می‌توانید از چک‌لیست زیر استفاده کنید:

۱- بررسی تجهیزات: در ابتدا باید تمام تجهیزات موتورخانه را بررسی کنید تا مطمئن شوید که هیچ یک از آن‌ها دچار خرابی و نقص عملکرد نیستند.

۲- تعویض قطعات: در صورتی که قطعات موتورخانه دچار خرابی شده باشند، باید آن‌ها را در اولین فرصت تعویض یا تعمیر کنید .

۳- بررسی روانکاری: بررسی روانکاری تمام تجهیزات موتورخانه مانند لوله‌ها و شیرآلات بسیار مهم است. در صورت وجود نشتی یا اشکال در روانکاری باید فوراً برطرف شود.

۴- بررسی موتورها : ابتدا باید به صدای بلبرینگ ها ،بررسی جریان موتور ، پروانه خنک کننده ، و دیگر اجزای آن خوب بررسی شود .

۵- بررسی سیستم‌های ایمنی: سیستم‌های ایمنی موتورخانه مانند سیستم‌های حفاظتی برق و آتش‌نشانی باید بصورت دوره‌ای بررسی و برای اطمینان از صحت و سلامت آن‌ها باید تست و عملکرد آن‌ها بررسی شود.

۶ – ثبت تاریخچه: ودر پایان، باید تاریخچه تعمیرات و تعویض شده ها به خوبی یاداشت شود تا در دوره های آتی با رجوع به آنها اشکالات آینده را بیشتر زیر نظر داشته باشیم وعملکرد تجهیزات را

دقیق تر بررسی نماییم .

گروه فنی مهندسی سجاد صنعت برای هر ساختمان که تحت قرار داد این مجموعه می باشد با توجه به تجهیزات آن ساختمان چک لیست مربوط به هر تجهیز را تهیه و به کارفرما تحویل میدهد و در،هر دوره بازدید چک لیست ها توسط مهندسین ،این گروه فنی مهندسی به روز رسانی میشود و در صورت هر گونه تعمیرات یا ایراد در سیستم در این چک لیست ها گزارش میشود، و به کارفرما تحویل داده میشود .

که میتوانید نمونه ای از این چک لیست را در تصویر روبرو دانلود کنید

هزینه تعمیر و نگهداری موتورخانه مجتمع مسکونی

هزینه نگهداری تاسیسات موتورخانه مجتمع مسکونی، بستگی به موارد زیر دارد:

وضعیت تاسیسات موتورخانه: وضعیت تاسیسات موتورخانه، شامل سن بنا، فعالیت پذیری، ساعات کار، تعداد تجهیزات و … می‌تواند بر هزینه نگهداری تاثیر بگذارد. در صورتی که تاسیسات موتورخانه قدیمی باشد و یا پایداری آن در معرض خطر باشد، هزینه نگهداری بیشتری نیاز است.

تجهیزات و لوازم جانبی: مجتمع مسکونی ممکن است برای تاسیسات موتورخانه خود تجهیزات و لوازم جانبی مانند روغن، فیلترها، شیرها، لوله‌ها و … را خریداری کند. هزینه خریداری و نگهداری این تجهیزات و لوازم جانبی نیز به هزینه نگهداری کل تاسیسات موتورخانه افزوده می‌شود.

نیروی انسانی: هزینه نگهداری تاسیسات موتورخانه شامل هزینه نیروی انسانی نیز است. در صورتی که مجتمع مسکونی، نیروی داخلی را برای نگهداری و تعمیر تاسیسات موتورخانه دارد، هزینه برای حقوق و مزایای پرداختی به نیروی انسانی در نظر گرفته می‌شود و در غیر این صورت هزینه به صورت بازدید های دوره و ماهانه بدون نیروی مقیم می باشد .

تعداد و نوع ماشین‌ها: هزینه نگهداری تاسیسات موتورخانه بستگی به تعداد و نوع تجهیزات دارد که از آن استفاده می‌شود.( چیلر ، بویلر ، استخر ، و …… )

به طور کلی، برای تعیین هزینه نگهداری تاسیسات موتورخانه مجتمع مسکونی، باید از آن مجموعه بازدید و اعلام قیمت نمود .

قرارداد نگهداری موتورخانه

    سفارش کار و بازدید رایگان از ساختمان

    گروه فنی مهندسی سجاد صنعت

    با توجه به تجهیزات موجود در موتورخانه ساختمان شما قراردادی تنظیم و ارایه می کند تا کلیه خدمات این مجموعه فنی مهندسی در قالب یک قرارداد برای مشتریان عزیز شفاف سازی شود . شما میتوانید نمونه قرار داد ما را در با کلیک بر روی تصویر  دانلود نمایید . شایان ذکر میباشد این قرار داد برای هر مجموعه با توجه به توافق طرفین و تجهیزات ساختمان ویرایش و ارایه می شود.

    با پر کردن اطلاعات روبرو ما به رایگان از مجموعه شما بازدید می کنیم