هزینه سرویس و نگهداری تاسیسات در سال ۹۹

 

عوامل موثر بر قیمت نگهداری موتورخانه
سرویس، تعمیرات و نگهداری دقیق و منظم موتورخانه از حیاتی‌ترین خدمات تاسیساتی که علاوه بر بهینه‌سازی مصرف انرژی، بهینه کردن کارکرد موتورخانه، می‌تواند مانعی بسیار جدی در حفظ امنیت ساختمان داشته‌باشد. موتورخانه‌های حرارتی به دلیل بهره‌بردن از دیگ‌های بخار و آب گرم، بسیار مستعد هستند تا در اثر تغییرات شدید فشار و عملکرد نادرست تجهیزات، خطرات جدی برای ساختمان بوجود بیاورند.

 

در مجموع نگهداری موتورخانه می‌تواند شامل مواردی از میان این گزینه ‌ها باشد:

تعمیر و نگهداری پمپ
تعمیر و نگهداری مشعل
تعمیر و نگهداری منبع دوجداره
نگهداری سیستم لوله کشی موتورخانه
عایقکاری منبع و لوله ها
سرویس و تعویض فلکه
تنظیم شیر برقی مشعل گازی
تعویض شیر فلکه موتورخانه

 

 

متوسط قیمت قرارداد سالیانه سرویس و نگهداری موتورخانه سال ۹۹

موتورخانه بدون چیلر از ۵۰۰ تا ۹۰۰ هزار تومان ماهانه

موتورخانه با چیلر از ۹۰۰ تا ۱۸۰۰ هزار تومان ماهانه

ما از قلب ساختمان ، شما به خوبی حفاظت میکنیم

شماره تماس : ۰۹۱۲۶۴۳۴۹۲۲

بازدید از ساختمان و تاسیسات شما کاملا رایگان

عمر موتورخانه
موتورخانه‌های قدیمی‌تر مثل بسیاری از تجهیزات تاسیساتی در اثر مرور زمان دچار خوردگی‌ها، بهم خوردن عایق بندی و آب‌بندی یا تغییرات عمده در کنترل فشار می‌شوند. در این صورت نگهداری موتورخانه بسیار جدی‌تر می‌نماید. اندازه گیری غلظت سوخت های فسیلی یا تطبیق کردن میزان آلاینده‌های این سوخت‌ها با استانداردهای سازمان بهره‌وری انرژی، از جمله خدمات نگهداری است که در مورد موتورخانه‌های با ابعاد وسیع‌تر مثل مجتمع‌های اداری و تجاری، مجتمع‌های مسکونی و برج‌ها و بیمارستان‌ها، اهمیت و جدیدت بیشتری می‌طلبند.

ساکنین یک ساختمان ممکن است در طول سالیان دست به تغییراتی در حد اضافه کردن یا کم کردن انشعابات آب گرم و یا رادیاتورهای شوفاژ دست زده‌باشند. این مورد در صورتی که با مشورت و نظر یک متخصص انجام نشوند می‌توانند با گذشت زمان مشکلاتی را در تامین فشار و حجم مورد نیاز آب گرم و یا کارکرد پمپ‌ها و شیرآلات موتورخانه بوجود بیاورند.

نوسازی موتورخانه
یکی از بهترین راه‌های بهینه‌سازی مصرف انرژی و کاهش آلودگی‌ها، نوسازی موتورخانه های شوفاژ و بکارگیری تجهیزات جدیدتر است. البته نباید فراموش کرد که نوسازی فقط با این هدف انجام نمی‌شود. گاهی نوع ایرادات موتورخانه چنان در کنار یکدیگر قرارمی‌گیرند که در مجموع هزینه تعیمر موتورخانه نسبت به راه‌اندازی موتورخانه‌ای جدید با تجهیزات تازه مقرون به صرفه نیست.

نگهداری موتورخانه
مجتمع‌های بزرگ مسکونی و یا اداری و تجاری معمولا، با تیم‌های متخصص در زمینه تاسیسات قراردادهای طولانی مدت برای نگهداری و بازرسی منظم موتورخانه دارند. در این موارد، با توجه به تعداد واحدها و انشعابات مجتمع و همچنین شرایط فصلی جاری، دفعات بازدید در ماه تعیین می‌شود. البته بسیاری از مجتمع های بزرگ دارای نیروهای مقیم تعمیراتی و تاسیساتی هستند که در صورت بروز اشکالات فنی به صورت به رفع ایراد اقدام می‌کنند.

این خدمت توسط گروه فنی مهندسی سجاد صنعت ارائه می شود.

گروه فنی مهندسی سجاد صنعت

شماره تماس : ۰۹۱۲۶۴۳۴۹۲۲ ( باقری )

ما از تاسیسات شما به رایگان بازدید میکنیم ودر صورت تمایل با (پیشنهاد قیمت ما) قرار داد ببندید

    سفارش کار و بازدید رایگان از ساختمان